Кабмін вніс зміни щодо виплат ВПО

На засіданні 21 листопада Кабінет міністрів вніс зміни до низки урядових постанов щодо обліку ВПО (внутрішньо переміщених осіб) та виплат їм держдопомоги. Переселенці, які деякий час проживали за кордоном, можуть звертатися по призначення виплат через 15 робочих днів після повернення в Україну.

7900_polsha-bezhentsy-ukraina-583x391.jpg (44.01 Kb)

Це стосується тих громадян, хто оформлює виплати вперше. Про це йдеться в поясненні Міністерства соціальної політики 22 листопада.

До того ж ВПО, які повернулись в Україну після 1 серпня 2023-го, але раніше втратили допомогу через перебування за кордоном понад 30 днів, виплату призначитимуть за особистим зверненням. Це можливо через 15 робочих днів після повернення в країну. Виплата призначатиметься на 6 місяців.

ВПО, які після 1 серпня 2023 змушені були повторно покинути свої домівки через обов’язкову чи примусову евакуацію (зокрема, через підрив окупантами Каховської ГЕС), зможуть отримувати допомогу протягом ще 6 місяців.

“Дякую всім, хто долучився до напрацювання цих нововведень для підтримки наших внутрішніх переселенців, – заявила віцепрем’єр-міністерка – міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук. – Нам важливо, щоб люди відчували підтримку держави, що вони не залишилися сам на сам зі своїми проблемами”.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *