Який долар побачать українці вже найближчим часом

Найближчим часом в українських обмінниках очікується суттєва зміна курсу долара. Причому неоднорідна: здешевлення у продажу та здорожчання в купівлі. Так, в експертному середовищі очікують, що протягом 22-26 квітня вартість американської валюти в них перебуватиме у межах від 39,35 до 40,65 грн. Увечері ж 22 квітня обмінники виставили курс на середньому рівні 39,56/40 грн (купівля/продаж).

5456_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

Про курсові очікування розповів фінансовий аналітик Олексій Козирев. Він зазначив:

переважна частина обмінників працюватиме зі спредом (різниця між курсами продажу та купівлі) у межах 20-35 коп.;
“через значні коливання українського міжбанку щодо долара та євро, а також стрибків пари євро/долар на зовнішніх ринках у всі дні цього тижня спостерігатиметься широка різниця цінників щодо долара”.

Що буде у банках

Схожа ситуація, за словами експерта, спостерігатиметься і у банках. Там, за його словами, курс готівкового долара коливатиметься в межах від 39,2 до 40,7 грн. Увечері ж 22 квітня вони:

купують валюту в середньому по 39,6 грн;
продають по 40,1 грн.

Що відбувається на валютному ринку

Загалом, зазначив Козирев, Нацбанк має певний запас міцності для підтримки стабільності гривні. Однак, наголосив він, для всіх учасників ринку “для стратегічного планування” важливі результати:

рішень американського політикуму про допомогу
переговорів щодо можливої реструктуризації зовнішніх боргів країни.

“Крім цього, Мінфін досить успішно поки що розміщує свої папери на аукціонах, що частково допомагає не лише латати дірки бюджету, а й підстраховує гривню. Відносно успішне розміщення облігацій Мінфіном на внутрішньому ринку у поєднанні з відкачуванням зайвої гривневої ліквідності через механізм депозитних сертифікатів та високим рівнем ЗВР дозволяють зараз Нацбанку досить впевнено почуватися на валютному ринку, маючи певний запас міцності”, – резюмував аналітик.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *