Як заробляти на криптовалюті

Найстрашніше при інвестуванні в криптовалюту – це ризик втратити всі свої гроші.

1426_22.jpg (96.22 Kb)

Про це розповів керуючий активами, інвестор, співзасновник компанії “Wotan” Михайло Рітчер під час конференції Жити на відсотки.

Перед тим як вкладати гроші в цей ризиковий актив, треба навчитися розрізняти два важливі поняття:

блокчейн – це децентралізована база даних, що складається з ланцюжка захешованих блоків, які пов’язані між собою. Тобто частина даних з попереднього блоку записана в наступному блоці;
криптовалюта – внутрішньоблокчейнова валюта, яка використовується для підтвердження транзакцій всередині мережі.
“Я завжди люблю наводити приклад кав’ярні. Припустімо, ми інвестуємо в неї певну суму грошей, купуємо обладнання і варимо каву, продаємо її. Блокчейн – це те ж саме, це платформа для створення певного продукту. Якщо ним користуються люди – він затребуваний і він стає потрібним. Оскільки це більше технологічна частина, то для того, щоб проводити транзакції всередині блокчейну, необхідно використовувати криптовалюту. Чим більше затребувана криптовалюта, тим вища її ринкова капіталізація і тим вона потрібніша”, — наводить приклад Рітчер.

Як вибрати “крипту”? Щоб розібратися, в яку криптовалюту вкладати, потрібно її проаналізувати і відібрати криптопроекти. Експерт зазначає, що це дуже важливий момент: люди не інвестують в криптовалюту, вони інвестують в криптопроект – в той кінцевий продукт, який буде потрібен споживачу. І яким він буде користуватися. Тому важливо відібрати той проект, на якому можна заробити.

Є дві стратегії, як відібрати успішний криптопроект, щоб заробити на “крипті”:

індексна стратегія. Чим більше затребувана криптовалюта, тим більше в неї вкладають фіатних грошей, і тим вище зростає її капіталізація. Тобто якщо взяти топ-10 криптовалюта за ринковою капіталізацією, то вже можна почати заробляти.

Для того щоб бажаючі інвестувати в цей актив не прогоріли зі своїми вкладеннями в “крипту”, експерт поділився таблицею, де можна прорахувати свій ризик-менеджмент. Завантажити її можна за посиланням.

“Виходячи з очікувань, що загальний ринок криптовалют до 2025 року зросте в 5 разів, просто купивши топ-10 криптовалют, можна заробити грошей”, — заявив Рітчер.

Також експерт радить оновлювати дані в таблиці 1 раз на тиждень (п’ятниця або понеділок). За його словами, це найбільш низькоризикова стратегія, яку тільки можна застосувати в криптовалюті;

спекулятивна стратегія. Це короткострокова стратегія, згідно з якою інвестору треба відбирати криптовалюти. Ті, які з’явилися відносно недавно і тільки починають пробиватися на біржі.

“Ми відбираємо ті криптовалюти, які поки що мають низьку ринкову капіталізацію, але з певним обсягом торгів і перспективою зростання. Важливо, щоб цією криптою торгували – з обсягом 10 млн або більше – і щоб за останній тиждень вони зросли в ціні хоча б на 5%. Також потрібно зазначити, що цей обсяг повинен йти на купівлю, а не на продаж. Далі працюємо по технічному аналізу і на ньому заробляємо”, – розповів експерт.

Скільки вкладати? Криптовалюта є ризиковим активом, тому Рітчер каже, що не варто вкладати в нього більше 10% свого капіталу.

“Якщо ваш загальний капітал 10 тис. доларів, то максимум 1 тис. доларів інвестуйте в цей актив. Якщо капітал 100 тис. – не більше 5-10 тис. доларів. Тому що вся криптовалюта має однакову тенденцію: якщо падає Bitcoin – падає Ethereum, падає все інше. Немає такої дискореляції, як в реальних активах, наприклад, що індекс S&P 500 зростає, а падає індекс облігації. Або навпаки. У “крипті” або все падає, або все зростає”, — констатує інвестор.

Експерт також радить ставитися до всієї криптовалюти як до єдиного активу.

“Якщо ви виділили 100% грошей на інвестування в криптовалюту, то візьміть половину на індексну стратегію, а половину – на спекулятивну. Тоді буде хороша прибутковість і ви будете спокійно спати, не думаючи про те, що “крипта” впала і ви втратили всі гроші”, — заявив він.

Як розповів Рітчер в коментарі Finance.ua, в основному власниками “крипти” в Україні є представники IT-сфери. Тобто ті, хто так чи інакше пов’язаний з цією галуззю, віком 25-35 років і заробітною платою від 3 тис. доларів на місяць.

“В середньому на “крипті” заробіток 50% річних, але є і окремі криптовалюти, де можна заробити 100-200% і більше. Але при цьому будь-яке вкладення в криптовалюту має ризик 100%, відтак це такий інструмент, де можна втратити все”, — запевняє інвестор.

ТОП-3 помилки інвесторів-початківців у криптовалюту:

все в одну “крипту”: новачки вподобали одну криптовалюту і всі гроші вкладають в неї;
жага наживи: новачки бачать, як зросла криптовалюта, і думають, що вона і далі буде так зростати. За словами експерта, після зростання ціна зазвичай падає, тому що всі, хто хотів, вже купив раніше;
не забирають прибуток. Новачки ставлять захмарні цілі – заробити понад те, що може дати актив. Потрібно забирати прибуток і шукати, де ще можна інвестувати, щоб отримати ще доходи.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *