Як уникнути комісії під час переказів євро

Клієнтка Monobank поскаржилась, що банк зняв з неї комісію за здійснення грошового переказу в євро. При цьому чималу – 31 євро (понад 1300 грн за актуальним курсом НБУ). У самому банку визнали, що за певних умов комісія справді стягується – розповівши водночас, як зробити такі перекази дешевшими.

9320_0_main_new_15234042.jpg (46.73 Kb)

Скаргу клієнтка Monobank розмістила на порталі “Мінфін”. Вона зазначила: переказ робила зі свого рахунку у словацькому банку на свій рахунок у Monobank.

“Комісію я сплатила під час переказу до словацького банку. У Monobank зник 31 євро. Пояснити у службі підтримки мені не змогли”, – йдеться у скарзі.

Що сказали у Monobank

У самому Monobank пояснили, що за зарахування SWIFT-платежу з боку самого банку комісії нема. Однак “залежно від типу комісії, яка обирається під час створення переказу, а також від кількості банків по “трасі” платежу і їх умов обслуговування кореспондентських рахунків” можуть виникати додаткові комісії.

Зокрема, за стандартами SWIFT існують такі типи комісії:

OUR – усі комісії оплачує відправник;
SHA – комісії відправника платежу сплачує відправник, інші комісії – одержувач;
BEN – усі комісії з платежу оплачує отримувач.
Як платити менше під час переказів у євро

Водночас там наголосили: для переказів у євро найкраще використовувати SEPA-перекази. Якщо, звісно, вони доступні у банку-відправнику.

“Переказ коштів через SEPA набагато дешевше, ніж через SWIFT. Поповнення вашої картки – безкоштовно. Відправлення платежів буде проходити за тарифами банку-відправника. Переглянути реквізити можливо в меню “Способи поповнення” – “За реквізитами з-за кордону” – обрати валюту євро – “У межах Європи”, – розповіли у Monobank.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *