Фінансисти радять українцям вкладатись у гривневі депозити

Фінансисти радять тим українцям, які хочуть отримати більш високу прибутковість, вкладатись у гривневі депозити. Адже у 2024 році гривневі облігації показали кращий результат, випередивши девальвацію, попри її суттєві темпи у першій половині року. Відповідно, скуповувати долари, сподіваючись швидко заробити, резону немає.

0063_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)

Про це розповів директор з управління активами ICU Григорій Овчаренко. Він зазначив: у валюту ж варто вкладатися, якщо “погоджуєтеся на меншу прибутковість”.

“Якби на початку року ми купили безготівковий долар, а в кінці травня його продали, то отримали б +5,5% доходу в гривні. Можна зауважити, що курс долара за цей період зріс на 6,8%, але варто враховувати спред (різниця між курсами продажів та купівлі. – Ред.). Для долара це становить 1,1-1,2%, якщо ми говоримо про безготівковий”, – сказав Овчаренко.

За українським же індексом ставок за депозитами фізичних осіб, зазначив він, на початку року банки готові були взяти гроші на рік під 14,3%. Отже, за інвестиції в 100 тис. грн за 5 місяців було б нараховано 6% доходу або 6 000 грн.

“Але утримали б податки, а саме 18% ПДФО (податок на доходи фізичних осіб) та 1,5% військового збору. Відповідно після їх сплати, ми вже мали 4,8% або 4 800 грн”, – пояснив фінансист.

Водночас, якби замість депозиту були придбані річні гривневі облігації внутрішньої держпозики (ОВДП), до кінця травня прибутковість склала б 7,7% або 7 750 грн. При цьому, наголосив Овчаренко, доходи по ОВДП не обкладаються податком.

“Ретроспективно гривневі облігації показали кращий результат, випередивши девальвацію, незважаючи на її суттєві темпи у першій половині року. … Річні ОВДП зараз мають ставки на рівні 15%. Тож якщо ви очікуєте, що зростання курсу гривні буде менше, тобто у червні 2025 року гривня буде нижчою за 47 грн/долар, то інвестиції в гривню потенційно вигідніші”, – зазначив Овчаренко.

При цьому він наголосив: більш висока безпека валютних заощаджень “не дається безоплатно”. Так:

прибутковість депозитів після оподаткування становитиме у кращих випадках 2%;
за валютними ОВДП ставка буде ближчою до 4%, “але цей інструмент часто має більш високий поріг входу”.
Загалом же, пояснив фінансист, вибір між гривнею та валютою залежить від цілей та очікувань. Адже хоча у суспільстві є стереотип “безальтернативності” долара, “часто це скоріше емоційна захисна реакція, ніж математичний розрахунок”.

“Якщо ви хочете отримати вищу дохідність й не очікуєте різкого падіння курсу гривні, то гривневі інструменти можуть скласти більшу частину вашого поточного портфеля. Якщо ж навпаки, ви не хочете брати курсовий ризик і погоджуєтесь на меншу дохідність, тоді більша частка валютних інвестицій – ваш шлях”, – резюмував Овчаренко.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *