Друг путіна передумав блокувати військову допомогу Україні

На зустрічі послів ЄС угорська сторона повідомила, що не буде заважати досягненню консенсусу.

62_172431-1_large.jpg (32.62 Kb)

Угорщина відмовиться від заперечень стосовно створення спеціального фонду військової підтримки України з річним бюджетом на 5 млрд євро, що має відкрити шлях до угоди з модернізації механізму Європейського фонду миру, покликаного стабільно постачати озброєння Києву.

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на обізнані джерела. На зустрічі послів Європейського Союзу у середу, 24 січня, угорська сторона повідомила, що не буде заважати досягненню консенсусу, коли, водночас, угода щодо більш ширшого пакету фінансової допомоги на суму 50 млрд євро залишається нереалізованою.

Створення нового фонду набуло термінового характеру, оскільки в ЄС відстають від графіків щодо обіцяного надання Україні 1 мільйона артилерійських снарядів до березня, а фінансування з боку США залишається заблокованим у Конгресі. Крім того, у той же час, виробництво у Росії перевищує країни Заходу і вона отримала близько 1 мільйона снарядів від Північної Кореї.

Рішення Угорщини означатиме зміну її позиції, оскільки раніше вона виступала проти оновлення Європейського фонду миру, через який здійснюються відшкодування країнам-членам після відправлення зброї в Україну. Це також збігається зі зростанням тиску на прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана щодо схвалення вступу Швеції до НАТО.

Угорщина також блокує виділення восьмого траншу на суму 500 млн євро з Європейського фонду миру на зброю для України. Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто повідомив, що його країна можливі підтримає виділення цих коштів після зустрічі з українським колегою Дмитром Кулебою 29 січня.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *