Чому у колекціонерів високий інтерес до деяких 50 копійок

Певні особливості роблять деякі старі українські монети дуже цінними. Настільки, що колекціонери влаштовують “бійки”, щоб їх отримати. Наприклад, на аукціоні продають 50 копійок 1992 року – і ціна на неї вже досягла 8201 грн. При тому, що перша ставка складала лише 2 грн. Таким чином, монета вже подорожчала більш ніж у 4000 разів.

9790_630_360_1611754369-9.jpg (87.52 Kb)

Торги проводяться на майданчику Violity . Усього ставок на момент написання матеріалу було зроблено 46.

Закінчення аукціону намічено на вечір 1 листопада. Відповідно, ціну на монету можуть підвищити ще вище.

Чому ці 50 копійок такі цінні

Такий високий інтерес колекціонерів до монети пояснюється її різновидом – 4 ААм. Як розповідають експерти ресурсу “Монети-ягідки” , це рідкісний різновид монети 50 копійок 1992 року.

“Нумізмати називають таку монету “Англічанка”, адже її карбували англійськими штемпелями. Різновид 4ААм особливий тим, що у неї на аверсі опуклий щит і втиснутий тризуб. На звичайних монетах щит виконаний тонкими лініями, а тризуб опуклий”,

Виникла ж ця помилка, зазначають вони, через те, що художники під час розробки ескізів затемнили не лише тло монети, а й сам тризуб. Після чого:

за цими ескізами у Великій Британії було виготовлено інструмент для карбування монет;
помилку було виявлено лише коли працівники Луганського верстатобудівного заводу отримали готові пуансони (прес-штемпелі) для карбування монет.
“На заводі було ухвалено рішення виготовити цим інструментом пробну партію монет. Щоб налагодити верстати для подальшого карбування”, – розповіли нумізмати.

Що відомо про монету

За словами автора оголошення, виставлена ​​на продаж монета не перебувала в обігу. Втім, на ній “є дрібні боїнки, що перейшли від заготівлі”.

“На аверсі є невеликі цятки окислення латуні. Монета в штемпельному блиску”, – йдеться в оголошенні.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *