Чи вистачить грошей на субсидії після підвищення тарифу на світло

Держава має гроші для забезпечення житлових субсидій навіть попри підвищення тарифу на електроенергію до 4,32 грн/кВт*год. Тому всі, хто отримував таку підтримку, не втратить її.

8836_614cd0f09c1b5.jpeg (43.95 Kb)

Про це повідомила перша заступниця міністра соціальної політики Дарина Марчак. Вона зазначила, що:

сам процес перерахунку буде проведено автоматично;
механізм субсидій працює так, що, “якщо тариф підвищується, а ви є сім’єю, яка отримує субсидії, то субсидія вам буде перерахована”;
розраховувати на субсидію можуть і ті, хто через підвищення тарифу відчує труднощі з оплатою рахунків – для цього потрібно звертатися до Пенсійного фонду.
“Нарахування виплат здійснює Пенсійний фонд, який має дуже потужну ІТ-систему. Для всіх сімей, які мають субсидії, ми самі автоматично ці субсидії перерахуємо. Гроші для цього є і будуть”, – йдеться у повідомленні.

При цьому Марчак підкреслила: вже розроблено т.зв. спрощену заяву на субсидію. “Заходьте на сайт “Дії” або Пенсійного фонду, потім до електронного кабінету, де онлайн можна подати коротку заяву. Решту ми зробимо самі як держава. І ми призначатимемо субсидії всім, хто їх потребує”, – резюмувала заступниця міністра.

Загалом же, субсидіанти практично не відчують на собі подорожчання струму. Адже субсидію українцям виділяють на певний обсяг комунальних послуг. Наприклад, 1,6 кубометра гарячої води одного члена сім’ї. Як тільки кубометр води дорожчає, зростає розмір субсидії.

І хоча витрати держбюджету на субсидії справді мають зрости, за рахунок зростання тарифів державі потрібно менше виділяти на покриття тарифу на електроенергію. Зараз компанії отримують компенсацію з бюджету за те, що на потреби населення продають електроенергію за ціною, значно нижчою від ринкової.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *