Чи варто українцям очікувати на різкі зміни курсу долара восени

Наприкінці серпня-початку вересня українцям не варто очікувати на різкі зміни курсу готівкового долара – ні стрибків, ні падінь. За прогнозами, на цей час американська валюта коштуватиме 38-39 грн.

8274_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

Про це розповів начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лісовий. Він зазначив:

поточні коливання очікуються у межах 10-30 коп.;
різниця між курсами купівлі та продажу валюти “навряд чи перевищить 25 коп.”.
“На готівковому ринку валют не очікуються будь-які системні зміни. Ринок буде в стані очікування запаморочливих позитивних змін – початку реалізації НБУ стратегію щодо лібералізації ринку”, – сказав банкір.

Він пояснив: останні припускають повернення до інфляційного таргетування та плаваючого курсу валют. Відбутися ж це, за його словами, може вже у вересні.

“Таким чином, саме у вересні офіційний курс валют наблизиться до ринкового курсу, а ринок валют фактично знову стане ринком як таким. За нашими оцінками, лібералізація ринку призведе до того, що базовим курсом стане курс в обмінних пунктах. З певними припущеннями, базові курсові коридори у вересні будуть на рівні 37-40 грн/долар”, – сказав Лісовий.

Який курс сьогодні

Вранці 25 серпня банки встановили готівковий курс долара на середньому рівні 37,95/38,7 грн (купівля/продаж). Це на 5 коп. вище, ніж було попереднього дня, причому як у купівлі, і у продажу.

Серед великих установ найвищий курс купівлі виставив ПУМБ – 38 грн. Найнижчий – OTP Bank, 36,95 грн.

Продавав американську валюту найдорожче також ПУМБ – 39 грн. Найдешевше – теж OTP Bank, 38,25 грн.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *