Банки масово блокують рахунки українців: назвали причину

В Україні банки блокують рахунки українців через порушення норм закону “Про запобігання легалізації”. У НБУ зазначають: банки мають право в односторонньому порядку розірвати співпрацю з клієнтом, однак коли для цього є передбачені законом умови.

2083_1461614318_nb.jpeg (96.86 Kb)

Як пояснюють у НБУ, банк може припинити відносини з клієнтом згідно зі ст. 15 закону “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення” (далі – Закон про запобігання легалізації). Це такі підстави:

якщо здійснення ідентифікації та/або верифікації клієнта, а також встановлення даних, що дають змогу встановити кінцевих бенефіціарних власників, є неможливим або якщо у банку виникає сумнів стосовно того, що особа виступає від власного імені;
встановлення клієнту неприйнятно високого ризику або ненадання клієнтом необхідних для здійснення належної перевірки клієнта документів чи відомостей;
подання клієнтом чи його представником недостовірної інформації або подання інформації з метою введення в оману працівників банку.
Крім того, окремі підстави для розірвання договору банківського обслуговування в односторонньому порядку можуть бути визначені в умовах цього договору.

У разі виявлення підозрілої фінансової операції банк на виконання вимог Закону про запобігання легалізації повинен повідомити про таку фінансову операцію Спеціально уповноважений орган.

“Відмовити клієнту в обслуговуванні в односторонньому порядку банк може лише за наявності підстав, визначених у статті 15 Закону про запобігання легалізації. Банк самостійно ухвалює рішення щодо відмови клієнту в проведенні фінансової операції або обслуговуванні, керуючись при цьому вимогами законодавства у сфері протидії відмиванню коштів/фінансуванню тероризму та внутрішніми документами і з урахуванням ризик-орієнтованого підходу”, – зазначають у НБУ.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *