Ірландія введе жорсткі правила для нових біженців з України

Ірландія продовжує переживати величезний наплив українських біженців, для яких у країні Євросоюзу не вистачає житла. На цьому тлі влада Ірландії готується в 5,5 разів зменшить допомогу новоприбулим українським біженцям – з 220 євро на тиждень до 38,8 євро, тобто приблизно з 9,2 тис. грн. до 1,6 тис. грн.

6939_67744.jpg (.95 Kb)

Також новим біженцям обмежать перебування у державному житлі до 90 днів (зараз – безстроково). Таке рішення підтримав уряд країни, проте ще не схвалив президент, пише Irish Independent.

Загалом ідея не нова, посилення правил саме для нових біженців вже неодноразово анонсувала влада Ірландії. Видання зазначає: очікувалося, що жорсткі правила набудуть чинності у січні-2024, але цього не сталося.

Тепер міністерка соцзахисту країни Хізер Хамфріс знову заявила, що хоч війна в Україні продовжується, ситуація змінилася за останні два роки. Так, за словами Хамфріс, українці, які прибули до Ірландії одними з перших у 2022 році, “дійсно нічого не мали” і тому потребували серйознішого соцзахисту.

Тепер українці їдуть до Ірландії в основному не з самої України, а з інших країн ЄС. І причина такої популярності Ірландії – саме високі державні виплати.

“Я знаю, що війна в Україні триває, але ситуація дещо відрізняється від тієї, що була два роки тому… Ми не хочемо, щоб ця країна (Ірландія. – Ред.) була більш привабливою, ніж будь-яка інша європейська країна. Ми раді робити все необхідне для підтримки (українців. – Ред.), але ми не можемо бути привабливішими, ніж інші європейські країни. Вони (біженці – Ред.) приїхали до Європи, а потім ми стали другим пунктом призначення. Їм, очевидно, було більш прибавибло приїхати сюди”, – розповіла Хамфріс.

Втім, нові правила не зачеплять близько 100 тис. українців, які вже перебувають в Ірландії та отримують соціальну допомогу. Принаймні поки що, адже Хамфріс не виключає, що подібні зміни “в майбутньому” можуть стосуватися “будь-якого, хто перебуває в наданому державою житлі, незалежно від того, в яку дату він прибув”.

Нагадаємо, директива тимчасового захисту ЄС, яка зараз діє до кінця березня 2025 року, надає біженцям з України право легально перебувати на території всіх країн ЄС. Українцям не дають статусу формальний біженця, при цьому дозволяючи влаштовуватися на роботу та користуватися базовим соціальним захистом, включаючи медичне обслуговування та здобуття освіти. Водночас суми соцдопомоги значно різняться залежно від країни, що сприяє переміщенню українців всередині ЄС у пошуках кращих умов.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *