Європейський центральний банк продовжує розробляти “криптоєвро”

Європейський центральний банк продовжує розробляти “криптоєвро”.

0036_22.jpg (96.22 Kb)

Можливість оплати товарів та послуг цифровою валютою центрального банку (ЦВЦП) може з’явитися в Євросоюзі вже до 2028 року. Про це 19 жовтня в ефірі Deutschlandfunk заявив представник Європейського центрального банку (ЄЦБ) Йоахім Нагель.

Його прогноз значно перевищив дату, раніше озвучену членом виконавчої ради ЄЦБ Фабіо Панеттою.

“Це масштабний технологічний проект. За моєю оцінкою, розплачуватись у цифровому євро ми зможемо приблизно за п’ять років”, – сказав голова Бундесбанку.

Варто зазначити, що напередодні ЄЦБ дав зелене світло наступним крокам на шляху створення цифрової версії єдиної валюти ЄС.

Для цього в найближчі два роки розробникам доведеться доопрацювати зведені правила щодо цифрового євро, а також обрати постачальників послуг для розробки платіжної платформи та інфраструктури. Підготовчий етап розпочнеться 1 листопада та запланований на два роки.

Цифровий євро розробляється з метою протидії зростаючій конкуренції в області діджитал-транзакцій з боку платіжних систем Paypal та Apple Pay, а також криптовалют біткоїн та Ethereum.

Крім того, ЄС намагається не допустити, щоб транзакції електронної комерції залишалися в руках приватного сектора на тлі тенденції до скорочення використання готівки.

“При цьому “криптоєвро” не має стати інвестиційним інструментом. Розумно підкреслити, що цифровий євро розробляється як спосіб оплати, а не засіб для інвестицій”, – вважає член правління Банку Фінляндії Туомас Валімакі.

Він запевнив, що цифровий євро не призначений для того, щоби перетягнути на себе всі заощадження звичайних жителів єврозони. При цьому Європу непокоїть вплив іноземних фінансових компаній.

“Влада зосереджена в руках кількох карткових компаній, розташованих за межами Європи, що далеко від ідеалу з погляду стійкості”, – пояснив Валімакі, вочевидь, маючи на увазі Visa та Mastercard.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *