ЄС вдарив санкціями по економіці білорусі

ЄС ввели санкції проти Білорусі, які зачеплять такі сфери: торгівлю, послуги, транспорт. Європейська Рада ухвалила обмежувальні заходи, які не дадуть можливості РФ використовувати економіку Білорусі для обходу санкцій.

1589_769.jpg (50.02 Kb)

“Ці комплексні заходи спрямовані на віддзеркалення кількох обмежувальних заходів, які вже діють проти Росії і таким чином вирішують проблему обходу, яка виникає внаслідок високого ступеня інтеграції, що існує між російською та білоруською економіками”, – зазначають на сайті Європейської Ради.

Санкції зачеплять такі сфери:

Торгівля. Рада продовжує заборону на експорт товарів і технологій подвійного/передового призначення, а також запроваджує подальші обмеження на експорт товарів, які можуть сприяти збільшенню промислового потенціалу Білорусі. Подальші обмеження також вводяться на експорт до Білорусі товарів і технологій морського судноплавства, а також предметів розкоші.

Що стосується імпорту, буде заборонено прямо чи опосередковано імпортувати, купувати чи передавати, зокрема, золото та алмази з Білорусі, а також гелій, вугілля та мінеральні продукти, включаючи сиру нафту. Останній захід буде доповнено новою забороною на експорт товарів і технологій, придатних для використання в нафтопереробці та зрідженні природного газу.

Послуги. Рада забороняє надавати певні послуги Білорусі, її уряду, державним органам, корпораціям чи агентствам, а також будь-якій фізичній чи юридичній особі, яка діє від імені чи за їхньою вказівкою:

бухгалтерські послуги,
аудиторські послуги, включаючи державний аудит,
бухгалтерські послуги,
податкові консультаційні послуги,
консультаційні послуги з питань бізнесу та управління і послуги зі зв’язків з громадськістю;
архітектурні та інженерні послуги, а також консультаційні послуги з ІТ та юридичні консультації;
послуги з реклами, дослідження ринку та опитування громадської думки, а також послуги з тестування продукції та технічної перевірки.

Транспорт. Рада розширює заборону на перевезення вантажів автомобільним транспортом по території ЄС на причепах і напівпричепах, зареєстрованих у Білорусі, у тому числі на вантажівках, зареєстрованих за межами Білорусі.

Щоб мінімізувати ризик обходу, операторам ЄС, які належать на 25% або більше білоруській фізичній або юридичній особі, має бути заборонено ставати автотранспортним підприємством або перевозити товари автомобільним транспортом в Союзі, в тому числі транзитом.

Також ЄС заборонить транзит через територію Білорусі товарів і технологій подвійного призначення, товарів і технологій, які можуть сприяти військово-технологічному зміцненню Білорусі або розвитку її сектору оборони і безпеки, збільшенню промислових потужностей, товарів та технологій для використання в авіаційній чи космічній промисловості, а також зброї, що експортується з ЄС.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *