Засновника криптовалюти Pearl засудили в США до чотирьох років в’язниці – ForkLog UA

Суддя Південного округу Нью-Йорка Колін Макмахон засудила засновника криптовалютного проєкту Oyster Pearl Аміра Бруно Ельмаані, відомого як Бруно Блок, до чотирирічного ув’язнення.

Згідно з пресрелізом, це максимальний передбачений законом строк за податкові порушення, скоєні підсудним.

5 квітня 2023 року Ельмаані визнав себе винним у тому, що таємно випускав і продавав токени Pearl для особистої користі, не сплачував податок на прибуток з цієї діяльності, завдавши фіскального збитку на суму $5,5 млн.

«Амір Ельмаані порушив обов’язок сплати податків на мільйони доларів прибутку від криптовалюти, а також обдурив довіру інвесторів до запущеного ним токену. Учасники ринку цифрових активів повинні грати за правилами, і ми будемо невпинно переслідувати тих, хто цього не робить», — заявив прокурор в Південному окрузі Нью-Йорка Деміан Уільямс.

Звинувачення проти засновника Oyster Pearl правоохоронці висунули в грудні 2020 року.

В угоді про визнання вини він підтвердив, що у 2017 році під псевдонімом Бруно Блок запустив криптопроєкт. В жовтні 2017 року було проведено ICO токенів Pearl (PRL).

Інвесторам і в публічному просторі Ельмаані заявляв, що пропозиція монет залишиться фіксованою, а смартконтракт для їх випуску заблокований. Однак приблизно через рік він таємно від усіх викарбував та продав нову партію токенів.

Вартість активу в руках інвесторів обвалилася, а біржа, через яку Бруно Блок проводив операції, незабаром припинила підтримку Pearl.

Підсудний не зустрічався з інвесторами та працівниками Oyster Pearl особисто, приховуючись під псевдонімом. Компанія, яка стала юридичною оболонкою для криптопроєкту, була зареєстрована на підставну особу.

За 2017 рік Ельмаані подав декларацію, в якій повідомив про $15 000 щорічного доходу, не пов’язаного з цифровими активами. В 2018 році підприємець зовсім не звітував перед податковою. 

За даними влади, за цей час він витратив понад $10 млн на купівлю декількох яхт, $1,6 млн — на придбання компанії, що виробляє композити. Ельмаані став власником двох котеджів вартістю $700 000, зареєстрованих на свою фіктивну фірму, і здійснив покупки “на сотні тисяч доларів” в магазинах товарів для дому.

Крім тюремного терміну Ельмаані повинен відшкодувати податковий збиток на суму понад $5,5 млн.

Нагадаємо, на початку жовтня суд Південного округу Нью-Йорка виніс вироки співробітникам міжнародної криптовалютної піраміди AirBit Club.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *