У Kaiko вказали на проблеми USDT із прив’язкою – ForkLog UA

Протягом серпня спостерігалося незначне, але стійке відхилення курсу USDT від долара США, що є «приводом для занепокоєння». На це звернули увагу аналітики Kaiko.

Згідно з їхніми спостереженнями, для інших стейблкоїнів на кшталт TUSD, BUSD, DAI та USDC упродовж року також були характерні епізоди депегу, але їхні відхилення були менш чутливими, і загалом котирування конкурентів залишалися більш стабільними.

Джерело: Kaiko.

Найсерйозніший інцидент з USDT цього року трапився 7 серпня, коли дисконт сягнув 2% майже на кожній торговій платформі. Подібна ситуація спостерігалася на тлі повідомлень про продаж токенів на ~$500 млн на Binance, Huobi, Uniswap та інших біржах.

«У USDT є проблема зі стабільністю прив’язки. Встановлена мінімальна комісія за викуп означає, що власникам часто раціонально продавати токен на ринку, а не обмінювати його на фіат в емітента. Оскільки ліквідність скоротилася, ринок більше не в змозі поглинати значні продажі в USDT», — пояснили аналітики.

У Kaiko вважають, що збереження тривалих депегів може серйозно підірвати довіру.

Як рішення аналітики запропонували Tether розглянути можливість скасування комісії за викуп і відмовитися від мінімальних вимог. На їхню думку, це не матиме серйозного впливу на фінансові показники. Стримує компанію від такого кроку побоювання можливого зниження пропозиції токена, припустили вони.

Наразі Tether стягує 0,1% за конвертацію USDT у фіат від сум понад ~$100 000. Також заявникам необхідно заплатити $150 за проведення KYC-перевірки.

Раніше Tether відзвітував про $850 млн чистого прибутку в другому кварталі. Згідно з документом, 85% забезпечення USDT припадає на грошові кошти та їхні еквіваленти. $72,5 млрд компанія інвестувала в папери Казначейства США.

Нагадаємо, у травні технічний директор компанії Паоло Ардоіно заявив, що висока прибутковість емітента дає можливість розглядати нові бізнес-напрямки.

Пізніше стало відомо, що Tether інвестував $1 млрд у проєкт із майнінгу біткоїна в Сальвадорі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *