Віталік Бутерін розповів про терміни розв’язання проблеми централізації в Ethereum – ForkLog UA

Централізація нод є однією з ключових проблем Ethereum, але ідеальне рішення може з’явитися через 10-20 років. Такі терміни озвучив співзасновник платформи Віталік Бутерін, пише Cointelegraph.

За його словами, рішення полягає в здешевленні та спрощенні підтримки нод.

Згідно з Ethernodes, 59,7% із 5901 активних вузлів у блокчейні другої за капіталізацією криптовалюти працюють в Amazon Web Services. Ще 6,1% припадає на Google Cloud, 5,7% — на Hetzner Online.

Згідно з оглядачами, таке співвідношення робить Ethereum вразливим для централізованої точки відмови.

Джерело: Ethernodes.

Виступаючи на Korea Blockchain Week, Бутерін позначив шість ключових викликів, на які необхідно відповісти для розв’язання проблеми централізації.

Проблема з нодами виступає «великою частиною головоломки» для забезпечення децентралізації Ethereum у довгостроковій перспективі, підкреслив він. Для останньої необхідне використання технології statelessness (нефіксований стан), додав Бутерін.

«Сьогодні для запуску ноди потрібні сотні гігабайт даних. Зі statelessness-клієнтами ви зможете це реалізувати практично з нуля», — пояснив співзасновник Ethereum.

Концепція передбачає усунення залежності від централізованих постачальників послуг для перевірки активності в мережі.

Згідно Ethereum Foundation, справжня децентралізація неможлива доти, доки оператори вузлів не зможуть запускати ПЗ на скромному і недорогому обладнанні. Statelessness є ключовим компонентом дорожньої карти проєкту з розгортанням на етапах The Verge і The Purge.

Бутерін засумнівався в можливості подолання суто технічних обмежень найближчим часом. Він припустив, що це станеться через 10 або навіть 20 років.

Крім досягнення statelessness, додатковими вимогами для зменшення централізації стануть:

  • спрощення документації;
  • зниження бар’єрів для децентралізованого стейкінгу;
  • забезпечення його більшої безпеки та зручності.

Співзасновник Ethereum визнав досягнення вищіх рівнів масштабованості зараз більш нагальним завданням, ніж зниження ступеня децентралізації.

Нагадаємо, у червні Бутерін опублікував дорожню карту, в якій зазначив основні напрямки для сталого розвитку блокчейну — L2-масштабування, посилення безпеки гаманців і конфіденційність даних.

У попередній версії документа співзасновник Ethereum зробив акцент на масштабуванні за допомогою zk-Rollups.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *