Terraform Labs пов’язала крах LUNA та UST з Citadel Кена Гріффіна – ForkLog UA

Компанія Terraform Labs (TFL) подала до суду клопотання про примус Citadel Securities розкрити документи, що стосуються її трейдингової активності в травні 2022 року.

На початку зазначеного місяця алгоритмічний стейблкоїн TerraUSD (UST) втратив прив’язку до долара, що викликало обвал токена LUNA, який використовував для його випуску. Унаслідок краху активів трейдери та інвестори втратили близько $40 млрд.

TFL, що стоїть за розробкою екосистеми Terra, вважає, що падіння активів не було результатом нестабільності алгоритму всупереч звинуваченням SEC.

“Натомість заявник стверджує, що ринок було дестабілізовано через узгоджені, навмисні зусилля деяких сторонніх учасників з метою зашортити UST і змусити відійти від ціни в долар”, – ідеться в клопотанні.

Компанія послалася на “публічно доступні докази”, що дають змогу припустити наміри засновника і глави Citadel Кена Гріффіна влаштувати розпродаж стейблкоїна.

У клопотанні наводиться цитата голови відділу досліджень Global Macro Investor Ремі Тетота. Нібито після спільного обіду з Гріффіном трейдер написав, що вони “збираються вдатися до стратегії Сороса для чортових LUNA і UST”.

TFL також нагадала твіт підприємця Джекоба Кенфілда від 10 травня 2022 року, в якому той описав передбачувані операції Citadel з шорту UST. Інвестиційна компанія тоді категорично спростувала ці твердження, зокрема в коментарях для Forbes.

Як один із доказів причетності Citadel до колапсу TFL вказала приклади використання Гріффіном шортів у деяких зі своїх найприбутковіших угод. Це включало заробіток інвестора на обвалі фондового ринку в 1987 році, коли він навчався на другому курсі коледжу.

“У цьому нічого дивного. Citadel із приблизно $61 млрд інвестиційного капіталу під рукою – саме той тип організації, яка має фінансування, ресурси та навички робити колосальних розмірів ставки і навіть намагатися навмисно рухати ринки”, – заявили в TFL.

Компанія попросила суд Південного округу Флориди витребувати у Citadel інформацію щодо трейдингових операцій, стратегій і взаємодії гаманців стосовно “нативних токенів і фінансових інструментів Terra”.

TFL стверджує, що документи мають вирішальне значення для її захисту проти поданого SEC цивільного позову. Регулятор висунув компанії та її CEO До Квону претензії щодо організації багатомільярдного шахрайства з цінними паперами.

У разі відхилення клопотання компанія попросила передати його до суду Південного округу Нью-Йорка, де розглядається справа з SEC.

У березні 2023 року прокуратура в цю ж інстанцію подала позов проти Квона з кримінальними звинуваченнями за вісьмома пунктами. Серед останніх: змова з метою шахрайства і маніпулювання ринком, шахрайство з цінними паперами, а також введення інвесторів в оману.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *