МВФ та РФС представили рекомендації про регулювання криптоактивів – ForkLog UA

Рада з фінансової стабільності (РФС) і Міжнародний валютний фонд (МВФ) опублікували рекомендації, спрямовані на регулювання цифрових активів.

Ініціатива спрямована на об’єднання стандартів та різних позицій для допомоги юрисдикціям з пом’якшення ризиків, що випливають із пов’язаної з криптовалютами діяльності.

У звіті йдеться про ризики для фінансової стабільності в разі волатильності стейблкоїнів.

Щодо DeFi-протоколів автори нагадали, що вони “за функціями істотно не відрізняються від TradFi”. Згадані платформи здатні посилити ризики і вразливості традиційних систем.

“Заяви про децентралізацію часто не витримують критики. Наразі DeFi може демонструвати незрозумілі, непрозорі, неперевірені структури управління, або такі, що легко піддаються маніпулюванню. Це може наражати користувачів на ризики”, – ідеться в документі.

У звіті згадується позиція МВФ про доцільність регулювання, а не заборони сектора цифрових активів. Також наводиться рекомендація органам влади зосередитися на розв’язанні питань, що визначають запит з боку споживачів на нові форми оплати.

Звіт завершується дорожньою картою впровадження.

Документ включає заплановану та поточну роботу, пов’язану з впровадженням засад політики в галузі криптоактивів, які в сукупності спрямовані на:

  • нарощування інституційного потенціалу за межами юрисдикцій G20;
  • посилення глобальної координації, співпраці та обміну інформацією;
  • усунення прогалин у даних, необхідних для розуміння швидко мінливої екосистеми криптовалют.

Нагадаємо, у грудні 2022 року РФС анонсувала пропозиції з регулювання крипторинку з конкретним графіком щодо їх впровадження. Каталізатором для ініціативи став колапс FTX.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *