Екс-голова CFTC закликав Конгрес США прийняти закон про стейблкоїни – ForkLog UA

Законопроект про стейблкоїни є життєво важливим оновленням для фінансової системи США. У своєму авторському матеріалі на CoinDesk головний юридичний консультант Circle та колишній голова CFTC Хіт Тарберт закликав до його прийняття.

Топ-менеджер провів паралель між кризою 2007–2008 років і сучасним станом цифрових валют. Він відзначив, що так само, як Закон Додда-Франка зміцнив фінансову систему в той час, аналогічні кроки необхідні сьогодні для регулювання “стабільних монет”.

За словами Тарберта, стейблкоїни мають потенціал модернізувати фінансову систему, зміцнити долар США і підвищити ефективність транзакцій як для бізнесу, так і для споживачів.

Експерт підкреслив, що ці переваги можуть бути реалізовані лише в разі, якщо законодавці приймуть законодавство, спрямоване на фінансову стабільність і захист прав споживачів.

Тарберт описав платіжні стейблкоїни як все більш важливий елемент в сучасних транзакціях, включаючи торгівлю, грошові перекази та гуманітарну допомогу.

Він відзначив, що зростання використання “стабільних монет” свідчить про їх практичну користь, оскільки вони дозволяють здійснювати швидкі та економічно ефективні платежі по всьому світу.

Головний юридичний консультант Circle вказав, що стейблкоїни здатні знизити транзакційні витрати. Він порівняв високі комісії та затримки, пов’язані з традиційними банківськими переказами, зі швидкістю та низькою вартістю відправки “стабільних монет”.

Тарберт звернув увагу на зростаюче розуміння Конгресом важливості регулювання цифрових активів. Він посилався на Закон про прозорість платежів стейблкоїнів, схвалений Комітетом Палати представників з фінансових послуг.

Експерт перерахував кілька положень, які, на його думку, повинні бути частиною нормативних положень про “стабільні монети”, в тому числі управління ризиками, вимоги до резервування активів, а також стандарти прозорості та звітності.

Тарберт попередив про потенційні ризики, пов’язані з нерегульованими стейблкоїнами. Він відзначив, що крах глобальної “стабільної монети” без належної підтримки може серйозно вплинути як на ринки США, так і на економіку в цілому.

Топ-менеджер нагадав про схожі заяви міністра фінансів Джанет Йеллен та президентської робочої групи з ринків капіталу щодо необхідності прийняття законодавства про “стабільні монети”.

Спеціаліст торкнувся міжнародних наслідків відмови від регулювання стейблкоїнів. Він відзначив, що Китай і Росія активно розробляють CBDC, які можуть поставити під сумнів статус долара США як світової резервної валюти.

На думку Тарберта, приймаючи законодавство про “стабільні монети”, Конгрес може встановити стандарти для захисту споживачів, покращення фінансової стійкості та підтримки глобального домінування долара.

Раніше керівник ФРС Мішель Боуман сумнівалася в доцільності запуску цифрового долара. Вона нагадала про платіжну систему FedNow, яка є альтернативою CBDC. Також чиновниця відзначила ризики стейблкоїнів для банківської системи США та споживачів.

Нагадаємо, в серпні група конгресменів звинуватила ФРС в створенні бар’єрів для випуску стейблкоїнів банками.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *