Податкова та Гетманцев забирають ліцензії у спиртзаводів, щоб змусити їх давати хабарі: історія “Бершадь Люкс”
Використовуючи діри в законодавстві, податкова забирає у підприємств ліцензії та блокує їхню роботу. Керівники спиртзаводів, які зіткнулися з наїздами Державної податкової служби (ДПС), впевнені, що йдеться про корупційну схему, кінці якої ведуть до Данила Гетманцева. Він, будучи звичайним депутатом, фактично контролює податкову через свою людину на посаді заступника голови відомства – Євгена Сокура. Про це йдеться у матеріалі Інформатора “Нова схема Гетманцева: через діри у законодавстві спиртзаводи опинилися в корупційних сітях”. Наочний приклад, як це працює – історія спиртзаводу “Бершадь Люкс” на Вінничині.
Так, “засланий козачок” Данила Гетманцева Євген Сокур у грудні 2022 року підписав розпорядження щодо позбавлення ліцензії спиртзаводу “Бершадь Люкс”, щоб змусити керівництво підприємств давати хабарі. Сталося це через камери.
Спиртзавод “Бершадь Люкс” позбавили ліцензії через блекаут, підписав розпорядження Сокур
З’ясувалося, що схема, яка дозволила податківцям на чолі з Гетманцевим зупинити роботу заводу, до смішного проста й спирається на Закон “Про державне регулювання виробництва та обігу спирту” і зміни до нього. Ці документи зобов’язують спиртовиків встановити камери на всіх етапах виробництва та технологічних циклах виробництва спирту. Але при цьому в законі та нормативних актах уряду та ДПС не вказано, що таке технологічний цикл та про які етапи виробництва йдеться. Простіше кажучи, де потрібно ставити камери – незрозуміло.
Під час блекаутів у 2022 році камери спостереження на підприємстві вимикалися, і потрібен був час, щоб перемикнути їх на енергопостачання від генераторів. Однак, у податковій ці обставини нікого не хвилювали, ліцензію забрали. “Бершадь Люкс” запевняв, що не отримав би “ліцензію на виробництво спирту без погодження схеми розташування встановлених систем відеоспостереження на всіх етапах виробництва”. А де саме ставити камери – підприємству ніхто не пояснив. Таким чином виник простір для свавілля з боку державних органів.
Коли ця історія потрапила до суду, там погодилися, що ДПС суперечила сама собі. Тому що серед причин позбавлення ліцензії немає нічого, пов’язаного з камерами (ст. 3 Закону “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту…”). У квітні 2023 року суд остаточно зобов’язав податкову поновити ліцензію заводу “Бершадь Люкс”.
У цій та інших подібних історіях фігурує Євген Сокур. “Інформатор” переконався: листи з Державної податкової служби, адресовані спиртовикам, часто підписує саме він. Молодий хлопець без досвіду, колишній помічник Гетманцева, у 2022 році неочікувано пересів у крісло виконуючого обовʼязки заступника голови ДПС. Цікаво, що на сайті служби відсутня біографія “молодого спеціаліста”.
Внаслідок такого ліцензійного свавілля бізнес зазнає величезних збитків. А держбюджет України недоотримує мільярди гривень. Позбавляючи успішні заводи права на роботу, чиновники вчиняють подвійний злочин: проти конкретних співробітників підприємств, які разом із сім’ями залишилися без шматка хліба, та проти держави. Виникає логічне питання: куди дивляться антикорупційні органи? Адже аж ніяк не журналісти мають розслідувати подібні історії. І ось що пише про це у своєму Фейсбуці колишній нардеп Ігор Мосійчук:
“Знають і допомагають цьому ОЗУ (організованому злочинному угрупуванню, – ред.) уникати розслідувань БЕБ, ДБР і навіть НАБУ! Саме тому єдине сподівання у боротьбі з податковою мафією є на президента Зеленського…”.
Також можна прочитати розслідування “Інформатора” про аналогічний випадок на Червонослобідському спиртзаводі. Через камери від податкової постраждали й інші підприємства.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- "Я сформувався там як юрист": що казав Гетманцев про лотерею М.С.Л. з російським капіталом і який зв'язок з нею має досі
- Майже 70% українців негативно оцінили роботу Гетманцева, – опитування
- Корупційна схема Гетманцева: Інформатор передасть до НАБУ матеріали свого розслідування
- Гетманцев працює проти малих підприємців в інтересах "дуже не простого бізнесу" – Южаніна