НБУ визнав неплатоспроможним банк, в якому працює Ющенко та зберігали гроші Медведчук з Марченко: подробиці

Національний банк України визнав неплатоспроможним АТ “Укрбудінвестбанк”</span>. Відповідне рішення правління ухвалило у четвер, 7 вересня. Зокрема, це відбулося через те, що установа не виконувала вимоги регулятора.

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

“Частка фінустанови становила 0,04% від активів платоспроможних банків станом на 1 вересня 2023 року, отже, віднесення АТ “Укрбудінвестбанк” до категорії неплатоспроможних не впливає на стабільність банківського сектору України”, – пояснили у повідомленні.

Зазначається, що рішення ухвалили у зв’язку з тим, що банк не виконував письмові вимоги НБУ та не враховував зауваження регулятора до плану заходів. Крім того, там не проводили дієвих заходів щодо поліпшення фінансового стану та приведення своєї діяльності у відповідність до вимог законодавства України після віднесення його до категорії проблемних.

Банк віднесли до категорії “проблемних” ще 4 серпня 2023 року. Причиною стало невиконання банком без обґрунтованих причин рішення НБУ про обмеження здійснення окремих видів операцій. Саме тоді фінансовий стан установи погіршився. Ба більше, менеджмент та власники істотної участі не вжили належних заходів, аби запобігти неплатоспроможності.

Відомо, що всі вкладники “Укрбудінвестбанку” отримають від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб відшкодування у повному розмір. Зокрема, йдеться про відсотки, нараховані станом на кінець дня, що передує дню початку процедури виведення банку з ринку, крім випадків, передбачених законом.

Загалом можлива сума виплат гарантованої суми вкладникам цього банку на 1 вересня 2023 року становить 606 млн грн. Відповідно до інформації АТ “Укрбудінвестбанк”, станом на 1 січня 2023 року ключовим власником банку з часткою 74,93% акцій є громадянка України Світлана Дем’яненко. 

Водночас відомо, що у квітні цього року, незалежним членом наглядової ради Укрбудінвестбанку став ексголова правління НБУ, експрезидент України Віктор Ющенко. Крім того, його співвласником до червня 2020 року був зять Юлії Тимошенко – Артур Чечьоткін.

Також у цьому банку зберігав гроші екснардеп та зрадник Віктор Медведчук. У декларації за 2019 рік він вказав, що на території України основна частина коштів його сім’ї зберігається саме в цьому банку. На рахунках “Укрбудінвестбанку” у Медведчука було 3,3 тис євро, 2 рублі і 1,1 млн грн. Водночас у його дружини Оксани Марченко – 56 тис грн, 119,5 тис євро і 513 доларів. 

НБУ позбавив ліцензії ломбарди та компанії з видачі мікрокредитів: повний список

НБУ анулював ліцензії на провадження діяльності кредитним спілкам “Ощадна Каса” та “Ніка Плюс” на підставі їх власних заяв. Компанії мали по дві ліцензії на провадження діяльності з надання фінансових послуг, а саме: на надання коштів у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту, та на залучення фінансових активів із зобов’язанням щодо наступного їх повернення. Крім того, на підставі власних заяв з Державного реєстру фінансових установ виключено такі кредитні спілки:

 • КС “Ощадна Каса”;
 • КС “Ніка Плюс”;
 • ПТ “Ломбард “ТОВ “Кеш та Компанія” та ТОВ “Експерсес та Компанія”;
 • ТОВ “Адеміо”;
 • ТОВ “ФК “Спектр”;
 • ТОВ “ФК “Фінанс Капітал”;
 • ТОВ “ФК “Система”;
 • ТОВ “ФК “Тандем-Фінанс”;
 • ТОВ “Електрум Пеймент Сістем”;
 • ТОВ “Чінау”.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 • Блокування карток буде більше: НБУ зобов'язав банки реагувати на аномальні операції фізосіб
 • Євро стає все дорожчим, а долар дивує цифрами – НБУ встановив курс валют на 7 вересня
 • Чи може monobank припинити обслуговування, якщо клієнт вчасно не вклеїв фото в український паспорт

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *