НБУ позбавив ліцензії ломбарди та компанії з видачі мікрокредитів: повний список

Національний банк України анулював ліцензії двом небанківським фінансовим установам, а ще десять – виключив із Державного реєстру фінансових установ. Відповідні рішення Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг ухвалив 18 серпня.

Пресслужба регулятора повідомляє, що НБУ анулював ліцензії на провадження діяльності кредитним спілкам “Ощадна Каса” та “Ніка Плюс” на підставі їх власних заяв. Компанії мали по дві ліцензії на провадження діяльності з надання фінансових послуг, а саме: на надання коштів у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту, та на залучення фінансових активів із зобов’язанням щодо наступного їх повернення.

Крім того, на підставі власних заяв з Державного реєстру фінансових установ виключено такі кредитні спілки:

  • КС “Ощадна Каса”;
  • КС “Ніка Плюс”;
  • ПТ “Ломбард “ТОВ “Кеш та Компанія” та ТОВ “Експерсес та Компанія”;
  • ТОВ “Адеміо”;
  • ТОВ “ФК “Спектр”;
  • ТОВ “ФК “Фінанс Капітал”;
  • ТОВ “ФК “Система”;
  • ТОВ “ФК “Тандем-Фінанс”;
  • ТОВ “Електрум Пеймент Сістем”;
  • ТОВ “Чінау”.

Ломбард “ТОВ “Кеш та Компанія” та ТОВ “Експерсес та Компанія”, ТОВ “Адеміо”, ТОВ “ФК “Спектр” та ТОВ “ФК “Фінанс Капітал” виключено у зв’язку з прийняттям Нацбанком рішень про анулювання усіх ліцензій/останньої з наявних у надавачів фінансових послуг ліцензії на провадження діяльності з надання фінансових послуг. Решта компаній були виключені з реєстру у зв’язку з відсутністю протягом трьох місяців поспіль ліцензії/ліцензій на провадження діяльності з надання фінансових послуг.

В Україні відновили виїзні перевірки банків та небанківських установ

29 липня Нацбанк України відновив планові виїзні перевірки діяльності банків та небанківських установ. Їх проводитимуть у сфері фінансового моніторингу, санкційного законодавства та валютного нагляду. Вони були призупинені з 15 червня 2022 року.

У регуляторі заявили, що перевірки відбуватимуться у дистанційному форматі. Зокрема, працівники НБУ не перебуватимуть фізично у самій установі, якщо там зможуть надати віддалений доступ. Зазначається, що така практика мінімізує ризики для здоров’я та життя усіх співробітників у період воєнного стану. Крім того, Нацбанк збільшив термін для ознайомлення з довідкою про виїзну перевірку, а також надання пояснень або заперечень до неї з 5 до 10 робочих днів.

Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв про те, чи допомогло зниження облікової ставки НБУ пожвавити кредитування в Україні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *