Компанія Vodafone придбала провайдер “Фрінет” – що зміниться для абонентів

Інтернет-провайдер “Фрінет” був офіційно придбаний мобільним оператором Vodafone. Тепер оператору буде належати компанія, яка надає послуги фіксованого доступу до мережі інтернет під брендом “ОЗ”. У Vodafone пояснили причини такої покупки та що може змінитися.

Як передає видання Forbes, покупка інтернет-провайдера “Фрінет” стала однією з частини стратегії Vodafone щодо збільшення кількості абонентів та надавання послуг високошвидкісного інтернету, зокрема на базі сучасної технології GPON (гігабайтна оптична мережа). Тобто, це означатиме, що абоненти отримуватимуть стабільний інтернет й надалі, коли оператор буде розширювати клієнтську базу.

При цьому варто зазначити, що ціну угоди не розголошують. Що стосується “Фрінету”, який придбали Vodafone, то ця компанія на ринку вже давно (з 2008 року). Цей національний оператор надає послуги під брендом “ОЗ” в кількох регіонах України: у Києві та Дніпропетровській, Житомирській, Запорізькій, Івано-Франківській, Львівській, Київській, Рівненській, Хмельницькій, Чернігівській областях. 

У травні 2023 року представники Антимонопольного комітету вирішували, чи можна дозволити Vodafone таку покупку. В результаті мобільний оператор отримав дозвіл. За висновком Антимонопольного комітету, після угоди сукупні частки учасників концентрації на регіональних ринках не перевищуватимуть 15–21%, а значить – ця покупка не призводить до монополії.

Зміни у мобільних операторів

Мобільний оператор Vodafone запропонував абонентам електронну SIM-карту. Підкреслюється, що купити таку карту можна онлайн. При цьому у мобільному операторі зауважують, що ця SIM-карта ще безпечніша, аніж стандартні: віртуальну SIM неможливо загубити або викрасти. 

Мобільний оператор lifecell надав абонентам можливість користуватися 5G-зв’язком. Однак зараз така функція доступна тільки в роумінгу (тобто, за кордоном). Для абонентів lifecell 5G доступний у Болгарії, Австрії, Фінляндії та Домініканській Республіці. Крім того, важливо, щоб гаджет підтримував цей стандарт мережі.

Нагадаємо, раніше експерти розповідали, як мобільні оператори в Україні готуються до можливих блекаутів взимку.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *