Чи подорожчає пальне через повернення відключень світла – думка експерта

В Україні можливі відключення світла чи блекаути несуттєво впливатимуть на загальну вартість пального. Однак є певні чинники через які ціна може зрости. Серед них – подорожчання нафтопродуктів на європейських ринках, політика Нацбанку та повернення податків.  

Як розповів “24 каналу” експерт ринку пального Геннадій Рябцев, торік попит на пальне попри відключення світла не був суттєвим. Навпаки, якщо казати про загальний рівень попиту, то після початку повномасштабного російського вторгнення він скоротився.

Експерт це пояснює тим, що стало менше споживачів, адже чимало автомобілістів виїхало за кордон, а кількість пасажирських перевезень скоротилася. Крім того, зменшилося промислове використання пального.

“Але от зростання в ціні було невелике, яке відбулося через використання дизельних та бензинових генераторів”, – наголосив Рябцев.

Відтак можна зробити висновок, що можливі відключення чи блекаути несуттєво впливатимуть на загальну вартість на сьогодні. Втім є певні чинники через які ціна таки може зрости. Серед них є:

  • Основний чинник – 90% пального, що споживається, виробляється поза межами України. Тобто закуповується за кордоном та завозиться через західну митницю автомобільним транспортом.

“Тому ціна залежить переважно від зовнішніх котирувань, які формуються на європейських ринках. І якщо там зростають ціни, то у нас теж”, – пояснив Рябцев.

  • Впливає на пальне й курс національної валюти. Закупівля пального на європейському ринку за валюту (долари або євро). Нацбанк скасував фіксований курс долар й “відпустив” у кероване плавання.
  • Останній – повернення оподаткування у повному обсязі й частково підакцизних товарів, до яких належать й нафтопродукти. Зараз трейдерам потрібно зважати на повернення цього чинника.

“Ціни на пальне на АЗС будуть повільно, але зростати. І цьому, у першу чергу, сприятиме подорожчання нафтопродуктів на європейських ринках, політика Нацбанку та повернення податків”, – підсумував Рябцев.

 Як змінилась ціна пального з квітня по вересень

 Як змінилась ціна пального з квітня по вересень, інфографіка: “24 канал”

Скільки може коштувати бензин та дизпальне

Раніше у коментарі “24 каналу” експерт Сергій Куюн розповідав, що ціни на світовому ринку спровокували здорожчання пального в Україні. За останні місяці воно зросло в середньому на 13-14 гривень, хоч після повернення податків прогнозувалося, що ціна мала підвищитися орієнтовно лише на 8-10 гривень. Він додав, що якщо ціна за барель й надалі ростиме, то зростання цін на українських заправках не уникнути.

“Якщо ціна у жовтні становитиме 100 доларів за барель, то ціна в Україні на пальне становитиме понад 60 гривень за літр. Тобто в Україні буде важко втримати ціну й не підвищувати її, якщо на світовому ринку вартість знову ростиме”, – наголошував Куюн. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Чоловік крав пальне на АЗС Shell через Bluetooth: як він це зробив
  • На Буковині оператор нафтобази постачав на АЗС бензин-фальсифікат: що йому загрожує
  • Перевірка якості бензину: експерт пояснив, як не заправити бак підробкою

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *