Банки змінять ставки за кредитами

В Україні типові процентні ставки за кредитами для малого та середнього бізнесу піднялися з 17,7% до 20% річних протягом зимових місяців. Однак завдяки спільним ініціативам між банками та виробниками або постачальниками ці ставки залишаються на рівні 17-18%. Отже, шукаючи кредит, підприємцям рекомендується спочатку звернутися до офіційних виробників, щоб отримати детальну інформацію про умови.

57_1407792835.jpg (54,37 Кб)

Про це повідомила директор департаменту малого та середнього бізнесу банку «Глобус» Оксана Шульга. Вона зазначила, що в умовах зростання інфляції та підвищення облікової ставки Національного банку (НБУ) банки концентруються на партнерстві з виробниками та постачальниками основних засобів для створення спільних програм кредитування. Очікуване зростання вартості кредитів за цими програмами становитиме не більше ніж на 1 процентний пункт.

“Понад 70% кредитів, які надаються малому та середньому бізнесу за спільними програмами, – це менші кредити, від 1 млн до 3 млн грн, терміном 3-5 років. Середня сума кредиту становить приблизно 1,3 млн грн”, – зазначив Шульга.

Вона також запропонувала деякі поради підприємцям. За її словами, якщо потрібна позика, то слід звернути увагу на такі аспекти:

1. Зверніться до офіційного представника/дилера/виробника продукції, яку підприємець має намір придбати. Цілком можливо, що ці компанії вже мають партнерські відносини з банками і можуть надати вигідні умови кредитування. Крім того, якщо такої програми не існує, запити бізнесу можуть сприяти її розвитку.

2. Сума кредиту повинна бути точно розрахована. «Підприємцю слід уникати позичання суми, яка значно перевищує вартість необхідного обладнання», — радить банкір.

3. Бажано обмежитися меншими кредитами (1-3 млн. грн.) з терміном погашення до 3-5 років. За словами Шульги, такі кредити мають найвигідніші умови для позичальника та менші ризики для банку.

«Ці умовні параметри можуть слугувати основним орієнтиром, який не дасть позичальнику впасти в борги. Дорогі кредити не варто брати без чіткого розуміння можливості їх погашення вчасно і за яку ціну. Одночасно кредити, спрямовані на оновлення виробничих фондів, можуть підвищити продуктивність, підвищити дохід і сприяти зростанню ринку», – підсумував експерт.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *