В Україні восени можуть подорожчати основні харчі

В Україні цієї осені може подорожчати одразу кілька основних продуктів харчування. Зокрема, може зрости вартість хліба, м’яса та молокопродукції .

4768_gnach1_jpg_resized.jpg (64.02 Kb)

Ціни на хліб, ймовірно, почнуть зростати, оскільки борошно подорожчало на 5-7%. Про це розповів радник директора з агропромислового комплексу оптового ринку сільськогосподарської продукції “Шувар” у Львові Іван Стефанишин “РБК-Україна” .

“Цього року аграрії використали менше добрив та захисту від пошкодження шкідниками. Коли засівали озиму пшеницю, ціни на добрива різко зросли, і, відповідно, аграрії не мали фінансового запасу. Хліб найближчим часом зросте в ціні, вже пішла конкуренція за якісне борошно . Далі вона посилюватиметься”, – сказав Стефанишин.

Ціни на м’ясо та молочку збільшаться

Згідно з прогнозом, вартість м’яса та птиці теж зросте , причина – брак ресурсу. “Вартість м’яса однозначно зростатиме, ціна на свинину та птицю вже зросла на 10%. Свинина – через брак ресурсу. Україна втратила селекційно-племінну роботу, знищено 16 породних ліній у свинарстві та ВРХ, відчутна повна залежність від імпорту”, – прогнозує експерт.

Також він прогнозує зростання цін на молочні продукти. “По маслу – немає видимих ​​причин для зростання вартості, хіба що супутні фактори, як вартість палива, енергетики. Проблема з цукром виникне через світову проблему дефіциту цукру та проблеми Індії. Фактично врожай у нас хороший, площі збільшені, а ціна зростатиме через залежність від світових цін та зростання експорту”, – підсумував фахівець.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *