В Україні прогнозується збільшення цін на фрукти

В Україні нічні заморозки спричинили значні збитки садовим культурам на самому початку сезону. Через це очікується втрата врожаю яблук та кісточкових фруктів (черешень, абрикос, вишень). Тому прогнозується збільшення цін на яблука, банани та виноград.

6798_yabluko-chempion.jpg (47.32 Kb)

За даними EastFruit, нічні заморозки 19 і 20 квітня спричинили великі збитки у садах, особливо на Вінниччині. Деякі садівники повідомляють про втрату половини очікуваного врожаю яблук раннього дозрівання, таких як сорти “Мельбурн” і “Женева”.

Чернівецька область також постраждала, збитки там становлять приблизно 10-15% від урожаю абрикосів. У Миколаївській області очікується зменшення урожаю ранніх черешень.

Заморозки найбільше пошкодили сади, розташовані у низинах, куди на світанку стікалось холодне повітря, що спричинило знищення багатьох квітів та молодої зав’язі. У більшості регіонів морози не завдали фатальних збитків, проте ситуація продовжує залишатися напруженою через невизначеність щодо пізніх сортів яблук.

Експерти прогнозують подальше зростання цін на яблука в Україні, а й на банани та виноград. Вони вважають, що це пов’язано з тим, що багато виробників зберігають якісну продукцію для продажу в більш пізні терміни, що призводить до обмеженої пропозиції на ринку.

Після зими зменшується доступність місцевих овочів та фруктів, що спричиняє сезонне зростання цін. Прогнозується, що яблука можуть подорожчати у другому кварталі 2024 року, але точні цифри поки важко передбачити.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *