В Україні повертається покарання за несплату комуналки

В Україні повертаються штрафи і пеня за несплату комунальних послуг, примусове стягнення заборгованості та можливість відключення від послуг для боржників, крім тимчасово окупованих територій і зон бойових дій. Боржникам можуть нараховувати пеню до 0,01% за кожен день прострочення та примусово стягувати борги через суд.

7292_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)

Ці заходи були відновлені відповідно до постанови Кабміну від 29 грудня 2023 року №1405. Мораторій нарахування та стягнення неустойки, стягнення заборгованості за житлово-комунальних послуг (ЖКП) для населення в разі несплати на всій території України було впроваджено 5 березня 2022 року відповідним документом Кабміну.

Покарання за несплату комунальних послуг

У 2024 заборону на штрафування за несплату ЖКП продовжать на тимчасово окупованих територіях і там, де ведуться бойові дії. Для решти території України постанова Кабміну від 29 грудня 2023 року повертає:

нарахування штрафів і пені за несплату ЖКП;
стягнення заборгованості через суд;
можливість відключення від комунальних послуг боржників.
Заява про тимчасову відсутність споживача

Нововведенням є обов’язкове подання заяви про тимчасову відсутність у житловому приміщенні споживача та інших осіб понад 30 календарних днів. Заяву разом із документальним підтвердженням можна подавати в електронній або паперовій формі, і вона має оновлюватися кожні півроку. Підтвердити факт відсутності можуть такі документи:

довідки з місця тимчасового проживання, роботи, лікування, навчання;
довідки про проходження військової служби;
довідки про відбування покарання;
документи, що підтверджують перетин державного кордону України.
Також постанова передбачає відповідальність за несплату ЖКП. А саме:

стягнення пені: за несвоєчасну оплату ЖКП на борг нараховується пеня, яка не повинна перевищувати 0,01% суми боргу за кожен день прострочення і 100% загальної суми боргу;
відключення від послуги: відключення відбувається у строки, встановлені законом та договором;
стягнення заборгованості через суд: примусове стягнення коштів здійснюється через суд у спрощеному режимі, без запрошення боржника до участі в судовому засіданні.
Умови за яких борг не нараховується

Постановою також передбачено умови та категоріх осіб, яким борг не нараховуватиметься. А саме:

власники пошкодженого або зруйнованого житла: громадяни, чиє житло було зруйноване або пошкоджене, не повинні сплачувати за комунальні послуги;
громадяни, які виїхали за кордон: українці за кордоном можуть знизити рахунки за комунальні послуги, подавши відповідну заяву постачальникам послуг та надавши підтверджуючі документи про відсутність у житловому приміщенні понад 30 днів.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *