В Україні помітно подешевшали помідори

Українські тепличні томати цього тижня помітно подешевшали через збільшення пропозиції та зниження попиту, викликані сезонними факторами. Ціни на місцевий та імпортний томат за тиждень знизилися в середньому на 20% і 16%, проте місцевий продукт залишається на 34% дорожче порівняно з квітнем 2023 року.

8329_tomato.jpg (28.9 Kb)

Про здешевлення повідомляють аналітики EastFruit. За їх словами, це сталося через збільшення пропозиції з місцевих теплиць у зв’язку зі сезонним підвищенням виробництва, тоді як попит на цю продукцію зменшився.

Представники українських тепличних комплексів також зауважили, що попит на їхню продукцію практично відсутній, тоді як пропозиція місцевих томатів значно зросла. У таких умовах виробники були змушені знизити ціни. Таким чином, наразі основні продажі місцевого томату здійснюються за цінами від 90 до 120 грн/кг, що в середньому на 20% дешевше, ніж на минулому тижні.

Також на українському ринку присутні томати з Туреччини. Хоча пропозиція імпортних томатів залишалася невеликою, зниження попиту змусило продавців також знижувати ціни на турецький томат. На кінець тижня ціни на імпортний томат становили в середньому 75 грн/кг, що на 16% дешевше, ніж на попередньому тижні.

Варто також відзначити, що зараз місцевий томат в Україні продається в середньому на 34% дорожче, ніж наприкінці квітня 2023 року. Більшість учасників ринку схильні вважати, що ціновий тренд на зниження залишиться протягом наступного тижня.

Ціни на помідори в супермаркетах

Тим часом у великих мережах супермаркетів помідори продають в середньому по 86,94 грн/кг. Зокрема:

Varus – 89,90 грн/кг;

Сільпо – 89,99 грн/кг;

АТБ – 79,89 грн/кг;

Фора – 89 грн/кг.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *