В Україні дорожчають квитки на потяги

“Укрзалізниця” вже з 10 грудня зменшує знижки та змінює ціни на квитки на деякі міжнародні рейси. Серед причин – бажання утримати на поточному рівні вартість квитків для проїзду всередині країни. Найсильніше подорожчання зачепить пасажирів з найпопулярнішого рейсу за кордон Київ – Варшава.

8845_630_360_1693722543-336.jpg (96.95 Kb)

Про це повідомили у самій компанії. Зазначається: також за рахунок зміни тарифів та зменшення знижок там хочуть продовжити модернізацію рухомого складу.

“У попередні роки для залучення пасажиропотоку “Укрзалізниця” застосовувала знижки фактично на всі пасажирські міжнародні рейси. Але зараз компанія переглядає це рішення, оскільки щороку збитки від пасажирських перевезень становлять понад 12 млрд грн. Зміна тарифів дасть змогу “Укрзалізниці” втримати на поточному рівні вартість квитків для проїзду у сполученнях всередині країни, а також продовжити модернізацію рухомого складу, яка активно триває навіть під час широкомасштабного вторгнення”, – йдеться в повідомленні.

Які рейси зазнають змін

Як розповіли у компанії, на 72% зросте вартість квитків на поїзд Київ – Варшава – Київ, “попит на який залишається ажіотажним”. Втім, наголошується, на цьому напрямку будуть доступні “і дешевші альтернативні варіанти”.

Зокрема, йдеться про поїзди до Хелма і назад, “звідки можна зручно пересісти на Варшаву”. Так, залежно від класу місця вартість проїзду зросте на:

поїзди з Дніпра – у межах 4-11%;
із Харкова – 17-48%;
із Києва – 15-47%.
На 3% зросте вартість проїзду в нічних поїздах до Відня та Перемишля. А крім того:

на проїзд до Інтерсіті+ Київ – Перемишль – Київ ціна збільшиться на 26%;
у нічному поїзді Одеса – Перемишль – Одеса ціни підвищаться у діапазоні 37-49%.
Коли запрацюють нові тарифи

Як пояснили в “Укрзалізниці”, нові тарифи почнуть діяти з 10 грудня 2023 року. Так, це відбудеться одночасно із запровадженням нового графіка руху пасажирських поїздів.

“До зазначеної дати, купуючи квиток на будь-який день, пасажири платитимуть стару ціну”, – пояснили в компанії.

Зміни стосуватимуться не всіх поїздів

Водночас там зазначили: вартість квитків на потяги до столиці двох сусідніх з Україною держав не підвищуватимуть. Йдеться про:

Будапешт (Угорщина);
Кишинів (Молдова).
“Крім того, нині не підвищують тарифів на соціально важливі приміські перевезення. Цей сегмент залізничних перевезень лишається найдоступнішим для українців та найзбитковішим для “Укрзалізниці”. Також компанія продовжить організовувати й надалі безкоштовні евакуаційні рейси з прифронтових регіонів”, – розповіли в компанії.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *