Супермаркети в Україні оновили ціни на картоплю

В Україні зросли ціни на картоплю. За рік цей овоч здорожчав на 30-40% – минулого вересня його середня ціна була 5 грн/кг, зараз – 7-8 грн/кг. Причин такого зростання декілька – зокрема, вплив шкідників.

3173_kartoplya-photo-194e.jpg (56.11 Kb)

Про це розповів радник директора з питань агропромислового комплексу оптового ринку сільськогосподарської продукції Шувар Іван Стефанишин. “Багато картоплі було пошкоджено шкідниками”, – пояснив він.

Інша причина – втрата власної бази насінництва. Річ у тім, зазначив експерт, що сорти в Україні не оновлюються. А це призводить до того, що “щороку у нас на посадку все менше”.

“Система у розваленому стані. Підприємства не виробляють базу для населення розмноженням сортів. Ми вже більш ніж на 70% залежимо від іноземної селекції, а це в аграрному секторі – втрата незалежності”, – констатував експерт.

Скільки картопля коштує у супермаркетах

Якщо ж оцінювати динаміку зміни цін на картоплю в поточний момент, то для українців вона позитивна: у супермаркетах овоч дешевшає. Так, 18 вересня його середня вартість складає 10,46 грн/кг, що, за даними “Мінфіну”, майже на 2 грн нижче за середню ціну серпня в 12,24 грн/кг.

В окремих мережах супермаркетів 1 кг картоплі продають по 8,5-12,9 грн. Зокрема:

Metro – 11,34 грн;

Auchan – 8,5 грн;
Megamarket – 12,9 грн;

Varus – 9,1 грн.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *