Ціни в Україні: прогноз на осінь

У липні 2023 року вперше за два роки зафіксована дефляція на споживчому ринку — за даними Держстату ціни знизилися на 0,6% за місяць. Водночас восени ситуація зміниться.

4768_gnach1_jpg_resized.jpg (64.02 Kb)

Про це свідчить Огляд інфляції Мінекономіки.

Як зазначається в огляді, у липні 2023 року сезонне зростання пропозиції було головною причиною дефляції, що фактично є схожим на тенденції мирного часу (у 2022 році дефляції впродовж літнього періоду не спостерігалося).

За даними Мінекономіки, динаміка цін упродовж уже відносно тривалого часу війни визначається переважно стриманим попитом (сфокусованим на товарах першої необхідності, в основному продовольчих).

Тому наразі базова інфляція передусім є відображенням підвищеної витратності виробництва у воєнних умовах (найбільш відчутно це позначається на цінах на продукти харчування з високим ступенем промислової обробки). У той час як небазова інфляція традиційно є найбільш волатильною і відображає поточне зниження цін на продукти, які є сировинними або з низьким ступенем обробки, що і сформувало липневу дефляцію, зазначили в Міністерстві.

Прогноз на осінь

«Оцінка перспектив щодо динаміки споживчих цін суттєво не змінилася порівняно з попередньою — відсутність значних шоків попиту та пропозиції створює підстави очікувати збереження наявного тренду на поступове сповільнення річного темпу інфляції», — йдеться в прогнозі.

Відтак наразі відсутні підстави для істотного прискорення споживчої інфляції найближчим часом.

«Хоча варто враховувати послаблення та закінчення з часом впливу літньої сезонності. І, ймовірно, місячні темпи інфляції восени мають бути вищими за літні», — зазначили в Мінекономіки.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *