Ціна золота стрімко рванула вгору

Вартість золота оновила свій рекорд – курс дорогоцінного металу перевищив $2265 за тройську унцію (28,35 г). І фінансисти прогнозують, що це не останній ціновий рекорд цьогоріч.

9382_177707-1_large.jpg (43.66 Kb)

Як повідомляє Bloomberg, 1 квітня ціна золота сягнула $2265,73 – це на 1,6% вище за показник закриття на минулому тижні, коли вже було встановлено декілька цінових піків. Загалом з середини лютого вартість золотих злитків зросла приблизно на 14%.

Рухи котирувань можна пояснити очікуваннями на зниження відсоткових ставок Федеральною резервною системою США після того, як у останньому звіті стало відомо про зниження показника базової інфляції у лютому.

Також золото дорожчає завдяки й іншим факторам, зокрема через війну в Україні, а також напруженість на Близькому Сході. Крім того, на це впливає перспектива пом’якшення монетарної політики провідними центральними банками та активне закуповування злитків центральними банками (особливо китайським).

Фінансові аналітики прогнозують подальше зростання вартості золота. Наприклад, у березні у JPMorgan Chase назвали цей метал своїм вибором №1 на сировинних ринках і заявили, що його ціна може сягнути $2500 за унцію. У Goldman Sach озвучили більш стриманий прогноз – й заявили, що після зниження процентних ставок у золота є потенціал вирости до $2300.

Втім, інвестори все ще прохолодно ставляться до золота на сировинних біржових фондах. Згідно з даними Bloomberg, у першому кварталі 2024 року світові запаси “золотих” ETF скоротилися на понад 100 тонн, і в середині березня цей показник сягнув найнижчого свого рівня від 2019 року.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *