Аграрії спрогнозували ціни на українську черешню

На Херсонщині посаджено 50 га черешні, лінійка сортів від суперраннього до суперпізнього. Скільки вдасться зібрати врожаю, поки аграрії не знають, але планують не менше, ніж торік – 200 т ягоди.

6795_chereshnya-valeriy-chkalov-1-1500x1500.jpg (78.12 Kb)

Про це AgroPortal.ua розповів агроном господарства Віталій Крупа. За його прогнозами, цього сезону продукції буде ненабагато більше, ніж торік, і ціна буде нижчою. До війни площа саду господарства сягала 400 га, зараз вдалося зберегти 160 га. Основні культури – персик, черешня, слива. Восени, до речі, було висаджено персиковий сад. Понад 50 тис. саджанців 64 сортів привезли з Іспанії. Таких в Україні немає, вони ексклюзивні.

За словами Віталія Крупи, закуплену ще до війни сортувальну лінію встановити так і не вдалося. Будівлю, де вона мала стояти, знищено на 90%, тож поки обладнання на зберіганні. Приміщення для зберігання ягоди є, після деокупації відновили 4 камери на 200 т, наразі цього вистачає. Ще є холодильник на 3 тис. т.

Сприятливі погодні умови спричинили швидше дозрівання врожаю, що вплинуло на ринкову ситуацію. На ринку вже наявні значні партії черешні, що призвело до суттєвого зниження цін. Сьогодні вітчизняна черешня коштує на 16% дешевше, ніж на старті продажів минулого року.

Зазначимо, сезон української черешні цього року розпочався майже на три тижні раніше завдяки сприятливим погодним умовам, що спричинило зниження цін порівняно з минулим роком. Наразі на ринку “Шувар” черешня коштує від 75 до 120 грн за кілограм, тоді як у магазинах ціна коливається від 107 до 160 гривень.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *